משפחה מול משפחה: כשהכאב מתנגש בוועדת החוקה

התקרית בוועדת החוקה: דיון חמור על התנהלות וסדרי עדיפויות

תקרית חריגה בוועדת החוקה הובילה להתפרצות של דני אלגרט, אחיו של החטוף איציק אלגרט, שהפריעה לנאומו של בועז מירן, אחיו של עומרי החטוף. התקרית הובילה להתערבות היו"ר רוטמן ולקריאת הפסקות חוזרות ונשנות. עיתונאי עמית סגל מתייחס לתקרית כאל "סיטואציה עצובה ובלתי אפשרית".

במהלך דיון בוועדת החוקה בכנסת, התפרץ דני אלגרט לדבריו של בועז מירן, אחיו של עומרי החטוף, וסירב לאפשר לו לדבר. היו"ר רוטמן ביקש מספר פעמים מדני לצאת מהחדר, אך הוא סירב.

רוטמן הכריז על הפסקות בדיון, אך דני אלגרט התעקש להישאר במקום וכינה את סדרני הכנסת "רוטוויילרים". סדרני הכנסת ואנשי משמר הכנסת נאלצו להוציא את אלגרט במהלך ההפסקה בכדי לחדש את הדיון.

עמית סגל, פרשן פוליטי בכיר, התייחס לתקרית בחריפות וציין: "מה שקרה הבוקר הוא לא התעללות של רוטמן ומשמר הכנסת בבן משפחת חטוף אלא סיטואציה עצובה ובלתי אפשרית שבה אחיו של חטוף אחד מפריע ומתפרץ לדברים של אחיו של חטוף אחר."

סגל מדגיש את הקושי שבניהול ישיבות במצבים רגישים כאלה: "מה אמור לעשות יושב ראש הוועדה? מה אמורים לעשות אנשי המשמר? האם בשם זכות ההפרעה של בן משפחה אחד לא יתנו לדבר לבן משפחה אחר?"

הפרשן מסיים בהבהרה כי אין לשפוט את הנוכחים אלא את מי שמנסה לעשות הון פוליטי מהמצב: "זה אגב בדיוק מה שקרה בגל הקודם של זעזוע מסתימת פיות לבת משפחה. שכחו לציין שהיא הפריעה לבן משפחה של חטוף אחר. אין מה לשפוט אותם, רק את מי שעושה עליהם הון פוליטי."

התקרית הזו מציבה שאלות כבדות משקל על ניהול וסדרי עדיפויות בדיונים רגישים, ומדגישה את הצורך בהתנהלות מושכלת ומאוזנת מצד כל הצדדים המעורבים.

קרדיט: דוברות הכנסת
קרדיט: דוברות הכנסת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?