איך בוחרים כפפות חד פעמיות?

כפפות חד פעמיות משמשות הן לצרכים ביתיים ופרטיים והן לצרכים תעשייתיים כאשר המטרה שלהן היא לשמור על היגיינה ולספק את ההגנה המרבית לכפות הידיים. כיום אפשר למצוא סוגים שונים של כפפות חד פעמיות ולכן, חשוב לבחור את הכפפות המתאימות בהתאם לצרכים העומדים על הפרק. במאמר הבא תקבלו את כל המידע על סוגים שונים של כפפות חד פעמיות ועל איך לבחור נכון את הכפפות הרלוונטיות לכם.

כפפות לטקס

אחד מהסוגים הפופולאריים של כפפות חד פעמיות הוא כפפות לטקס. הלטקס הוא גומי טבעי וניתן למצוא את הכפפות הללו בשימוש במגוון תעשיות שונות. כפפות לטקס תוכלו לראות אצל אנשי מקצוע מעולם הרפואה, מתחומי המזון והניקיון ועוד. הן ידועות בגמישות המצוינות שלהן ולכן, קל ונוח ללבוש אותן. מעבר לכך הן מציעות הגנה מיטבית מפני חיידקים ווירוסים ולכן אפשר לראות לא מעט אנשי מקצוע מתחום הרפואה שמשתמשים בהם כגון: רופאים, אחיות, עובדי מעבדה ועוד. יחד עם זאת, הכפפות הללו לא מתאימות לכולם שכן, יש אנשים שסובלים מאלרגיה ללטקס. אלרגיה זו עלולה לגרום להם לגירוי חמור בעור ולכן, במקרים האלה כדאי להשתמש בתחלופה טובה יותר כגון: כפפות ניטריל.

כפפות ניטריל

סוג נוסף של כפפות הוא כפפות ניטריל. מדובר על כפפות שעשויות מגומי סינתטי והן מהוות אלטרנטיבה מצוינת לאנשים שסובלים מאלרגיה ללטקס. כפפות ניטריל ידועות בעמידות הגבוהה שלהן ולכן, הן מתאימות לאנשי מקצוע שעובדים עם חומרים מסוכנים או עם חפצים שעלולים לסכן את כפות הידיים שלהם בצורה כלשהי. הן גם עמידות בפני כימיקלים, שמנים, ממיסים ועוד ולכן, אפשר למצוא אותן לא מעט אצל אנשי מקצוע מתחום הרפואה, המעבדות, הניקיון ועוד. כפפות ניטריל מגיעות בעוביים שונים ויכולות להיות עם אבקה או ללא אבקה. כמו כן, ניתן למצוא כפפות ניטריל שחורות או כפפות בצבע אחר. הגמישות והעמידות של הניטריל מציעות התאמה נוחה וקלה של הכפפות לכפות הידיים של כל אדם, גם כאשר הוא לובש את הכפפות למשך פרקי זמן ארוכים. על אף שמדובר על כפפות יקרות יותר מכפפות לטקס או כפפות ויניל, ההגנה המעולה שהן מציעות לכפות הידיים וכן התכונות ההיפו אלרגניות שלהן מצדיקות את העלות.

מהן כפפות ויניל?

כפפות ויניל הן כפפות שאפשר למצוא בלא מעט תעשיות וזאת בשל העובדה שהן רב תכליתיות וזולות. הכפפות הללו לא מכילות לטקס, כך שגם הן מהוות בחירה מצוינת עבור אנשים שסובלים מאלרגיות ללטקס. את הכפפות הללו ניתן למצוא הרבה אצל אנשי מקצוע בתחום המזון, עבודות הניקיון וכן סביבות עבודה אחרות שיש בהן סיכון נמוך באופן יחסי שאין צורך להשתמש בהן בכפפות עמידות שמספקות הגנה מפני כימיקלים חזקים. הכפפות האלה הן פחות גמישות ועמידות מכפפות לטקס או ניטריל והן פחות מתאימות לאנשי מקצוע שצריכים להחליף כפפות בתדירות גבוהה, אך הן לא מתאימות לעבודות שדורשות הגנה טובה על כפות הידיים שכן, הן יכולות להיקרע בקלות.

כפפות ניילון וגומי

הכפפות הנפוצות ביותר עבור שימוש ביתי הן כפפות ניילון וכפפות גומי. הכפפות הללו הן זולות ואפשר לרכוש אותן בכמות גדולה, כך שבכל פעם מחדש שמנקים את הבית או מבשלים, אפשר לשלוף זוג כפפות חדש ולהשתמש בו. כפפות ניילון וגומי לא מספקות את ההגנה הכי טובה על כפות הידיים, אך מכיוון שמרבית חומרי הניקיון הביתיים לא יכולים להסב נזק חמור לכפות הידיים כאשר הן באות במגע איתן, מספיק לבחור בכפפות הללו בכדי שכפות הידיים יהיו מוגנות או בכדי לשמור על היגיינה כאשר מנקים או מבשלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?