פינת החמד של העיר: העירייה חנכה את הגדה המערבית באגמון הסופרלנד

עיריית ראשל״צ חנכה את הגדה המערבית באגמון הסופרלנד

מתקני משחק נגישים, סככות ומדשאה שפונה לנוף המרהיב: עיריית ראשון לציון חנכה את הגדה המערבית באגמון הסופרלנד בהשקעה של 2.4 מיליון שקל.

עיריית ראשון לציון חנכה היום את הגדה המערבית באגמון הסופרלנד. במקום התבצעו בשלושת החודשים האחרונים עבודות פיתוח בלמעלה מ-15 דונם. העבודות כללו הקמת מדשאה הפונה לנוף האגם המרהיב, הוספה של סככות צל ופיתוח הטיילת. בנוסף לכך, גינון הוספו מתקני משחק נגישים לילדים בהשקעה של 2.4 מיליון שקל.

לדברי ראש העירייה, רז קינסטליך: "כחלק מהתוכניות שלנו לחידוש ופיתוח העיר, חנכנו היום את הגדה המערבית באגמון הסופרלנד לציבור הרחב. מדובר בשלב ראשון מתוך תוכנית רחבה המתכוננת במקום. אני מזמין את תושבות ותושבי העיר להגיע וליהנות מהטבע העירוני וממתחם המשחקים החדש והמושקע".

אגם הסופרלנד הוקם ב-1996 והוא האגם הראשון שהוקם בעיר. עם הזמן, הפך האגמון לאתר צפרות וטבע עירוני עם צמחיה מגוונת. שלל עופות מים, ציפורים וחרקים רבים; וכן גם דגים שונים, ביניהם אמנונים ושפמנונים נמצאים בו.

מדי שנה, האגמון שהינו אגם מי נגר עילי, מונמך בתקופת החורף על מנת שלא יציף את הסופרלנד ואת היס פלאנט שנמצאים בסמוך. לאחר תקופת הגשמים מתחילה העירייה בשיקומו מחדש.

עם זאת, בשנה שעברה נמצא האגם תחת מתקפה מצד צמח יקינתון המים. הצמח נחשב לאחד מצמחי המים הבעייתיים ביותר לאגמים, זאת בשל קצב הריבוי המהיר שלו. הצמח יכול להכפיל את עצמו בתוך 5 ימים בלבד ומונע מקרני השמש לחדור למים, פוגע בדגה, פוגע באיכות המים, דוחק ומכחיד צמחי מים מקומיים ומפר את האיזון האקולוגי בסביבה הימית.

בהנחיית ראש העירייה, יצאה העירייה בפיילוט מיוחד שבמסגרתו החלה להסיר את היקינתון בעזרת כלים מיוחדים ובתהליך מורכב ביותר, שכן מדובר כאמור בצמח פולש ועיקש שהוצאתו נדרשת להיעשות באופן יסודי.

צילום: דוברות עיריית ראשל״צ

נעקצתם גם כן? המשטרה עצרה חשודים בהונאת ענק

תגובה אחת

  1. תושבי הגדה בארץ מחקים את יקינטון המים. מתרבים מאד מהר. מחנכים את הילדים בחינוך קלוקל ולא לאזרחות טובה מגיל צעיר (חינוך לקיצוניות ולעתיד של שאהיד התנדבות למוסדות מקומיים), שימוש בכספי אונר"א לא לקידום החינוך ופרנסה מתאימה לדרישות, אלא בחיפוש דרכי רמיה לקבלת כספים ללא עבודה (גניבות רכב ורכוש).
    ילד שגדל כמו יקינטון המים לא יוכל להיות בעל טוב, אבא טוב. הוא תמיד יחפש שליטה באשה ובילדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?